Analitycy mówią jednym głosem: platformy streamingowe będą wciąż rosnąć

Serwis Wirtualne Media, powołując się na dane firmy analitycznej Digital TV Research, podaje że globalna liczba subskrypcji SVOD (VOD w modelu subskrypcyjnym bez reklam) na całym świecie wzrośnie do 2029 o 321 mln i osiągnie poziom 1,8 mld.

Przywołane badania wskazują na globalny trend: wzrosty subskrypcji obejmują cały świat i nic nie wskazuje na jego zatrzymanie, przeciwnie.

Lokalnie, mimo coraz większej konkurencji i coraz większej liczby dostępnych platform streamingowych, obserwujemy dokładnie ten sam silny trend wzrostowy.

CDA S.A., jako jedna z niewielu obecnych w Polsce platform z filmami na życzenie regularnie publikuje dane dotyczące m.in. aktywnych subskrypcji. I tak, w trzecim kwartale 2023 roku, spółka pochwaliła się rekordową liczbą aktywnych subskrypcji CDA Premium i TV, która na koniec tego okresu br. wynosiła 564 tys. co oznaczało wzrost subskrypcji rok do roku aż o 22%. Tak silnemu wzrostowi w obszarze subskrypcji towarzyszyły również bardzo dobre wyniki finansowe: w trzecim kwartale 2023 przychody Spółki wyniosły 21,3 mln zł, co stanowiło wzrost o 25% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.