Kwietniowe nowości w CDA Premium

Przedświątecznie, garść informacji o kilku nowych filmach, jakie wkrótce będziecie mogli zobaczyć na CDA Premium. Zapraszamy!

Wilkołak (2020)

Poruszająca historia, która trzyma mocno w napięciu. Akcja „Wilkołaka” rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu w środku lasu. Bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, ale koszmar do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wygłodzone wilczury wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen. Zaczyna się walka dzieci o przetrwanie, która wbija widza w fotel. Po prostu horror.

Film dostępny w CDA Premium od 1 kwietnia

Tajemnice Joan (2018)

„Aby zmienić świat, zdradziła swój kraj” – tak brzmi puenta tego świetnego filmu. „Tajemnice Joan” oparto na podstawie powieści szpiegowskiej inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. Rok 1938. Młoda Joan studiująca w Cambridge daje się uwieść tajemniczemu Leo, który wprowadza ją w świat ideologii komunistycznej. Podczas II wojny światowej Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, a Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju. W roli głównej Judi Dench (niezapomniana M z serii o Jamesie Bondzie), która tylko potwierdziła swoją aktorską klasę. Film klasycznie świetny.

Film dostępny w CDA Premium od 1 kwietnia

Co kryje się pod powierzchnią? (2020)

Co kryje się pod powierzchnią? Odpowiedź Was zaskoczy. 16-letnia Liberty wraca z letniego obozu do domu i dowiaduje się, że jej matka ma nowego chłopaka. Co więcej, zamierza go poślubić. Tommy jest super uroczy, super inteligentny i super piękny. Idealny. Jakby nie był człowiekiem… Reszta jest thrillerem. I to jakim!

Film dostępny w CDA Premium od 4 kwietnia

Possessor (2020)

Dużo science-fiction. Dużo thrillera. Krwawa, brutalna historia. Tasya pracuje dla tajnej organizacji i na zlecenie bogatych klientów pozbywa się niewygodnych dla nich osób. Nigdy nie robi tego własnymi rękami, za to za pomocą zaawansowanej technologii. Niespodziewanie dla Tasyi, jej nowy cel i kolejne ludzkie narzędzie, Colin, stawia opór i postanawia walczyć. Dobre tempo i niezłe zdjęcia. Gratka dla miłośników science-fiction. I nie tylko.

Film dostępny w CDA Premium od 23 kwietnia

Diego (2019)

Oczywiście Diego Maradona. Rewelacyjny dokument o legendzie piłki nożnej, którą przerosła wielka sława. Film koncentruje się na karierze sławnego piłkarza, który grał w drużynie z Neapolu w latach 80. Jeśli dumnie myślicie, że wiecie już wszystko o „boskim Diego”, to ten film sprowadzi Was na ziemię. Dokument powstał z 500 godzin nigdy nie publikowanych wcześniej materiałów filmowych. Wielkie brawa dla twórców tego dokumentu. Potrafi wzruszyć, zdenerwować, a czasem rozbawić. Generalnie dostajemy obraz człowieka, który upadł i nigdy nie wyplątał się z kilku błędów popełnionych w swoim życiu. Majstersztyk.

Film dostępny w CDA Premium od 23 kwietnia

Zapraszamy do CDA Premium!