Aplikacja CDA Premium dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej

Spółki CDA S.A. oraz Emitel S.A. zawarły umowę na świadczenie usług dodatkowych w multipleksie ósmym, dzięki czemu aplikacja z filmami i serialami CDA Premium dostępna będzie dla odbiorców MUX-8 telewizji naziemnej od 1 marca 2023 roku. Tym samym CDA jest pierwszą niezależną polską platformą SVOD, która dostępna będzie dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Aplikacja CDA Premium jest zgodna ze standardem HbbTV 1.5 lub wyższym, a na multipleksie ósmym dostępna będzie na 86 pozycji. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, którzy korzystają z odbiornika telewizyjnego podłączonego do Internetu, uzyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do usługi oferującej bibliotekę ponad 12 tysięcy filmów pełnometrażowych, bajek i seriali. 

Multipleks ósmy (MUX-8) zapewnia pokrycie techniczne około 97 procent powierzchni Polski. Naziemna telewizja cyfrowa zapewnia dużo lepszą jakość obrazu i dźwięku niż telewizja analogowa oraz umożliwia szereg dodatkowych funkcji, których nie posiadała jej analogowa poprzedniczka. Operatorem technicznym MUX-8 oraz pozostałych ogólnopolskich multipleksów (MUX 1, 2, 3 i 6) jest spółka Emitel S.A.

Cały czas rozwijamy platformę CDA Premium. Nie tylko pozyskując licencje na nowe filmy i seriale, które cały czas powiększają naszą bibliotekę, ale także w zakresie rozbudowy i poprawy infrastruktury technicznej oraz powiększania naszego zasięgu i możliwości dotarcia do widza. Obecność na multipleksie ósmym, a dzięki temu dostęp do milionów odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce jest dla nas dużym wydarzeniem. – komentuje Jarosław Ćwiek, Prezes Zarządu CDA S.A.

Telewizja naziemna cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Od kilku lat kanały linearne wzbogaca oferta telewizji hybrydowej rozwijana na bazie technologii HbbTV. Po podłączeniu odbiornika do sieci Internet widzowie zyskują dodatkowe treści na żądanie i funkcjonalności. Cieszymy się, że CDA S.A. dostrzegł ten potencjał i zdecydował się uruchomić swój serwis dla widzów telewizji naziemnej. – dodaje Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A. 

CDA S.A. jest największym niezależnym polskim serwisem SVOD oraz dostawcą telewizji w modelu OTT. Spółka jest właścicielem ogólnodostępnego serwisu społecznościowego z treściami wideo – cda.pl – oraz płatnej platformy z filmami i serialami na życzenie oraz telewizją na żywo – CDA Premium. Usługa CDA Premium od lat należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych w Polsce platform streamingowych w modelu subskrypcyjnym, oferując dostęp do jednego z największych w Polsce katalogów filmów i seriali na żądanie (ponad 12 tys. pozycji) oraz telewizji na żywo (dostępne są różne pakiety programów, łącznie w ofercie jest ponad 90 stacji telewizyjnych). 

Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, w tym zaawansowane instalacje DAS, uczestniczy w budowie inteligentnych miast w oparciu o technologie IoT i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.