Filmowe święta z CDA Premium

Przed nami przerwa świąteczno-noworoczna i ferie. CDA przygotowało na tę okazję filmy dla widzów o różnych upodobaniach i oczekiwaniach: od bajek i kino familijne, przez komedie, akcje i kino obyczajowe, aż po filmy grozy i horrory.

W tym roku czeka nas zdecydowanie dłuższa przerwa zimowa niż w poprzednich latach – okres świąteczny i noworoczny został połączony z feriami szkolnymi, które wyjątkowo odbędą się w tym samym czasie dla wszystkich w Polsce. A wciąż aktualne zalecenia  o ograniczenie kontaktów i rezygnację z wyjazdów jeszcze tylko zwiększają zapotrzebowanie na dobrą, domową rozrywkę. Dlatego w tym roku na użytkowników CDA Premium czeka wyjątkowo dużo nowych i bardzo różnorodnych gatunkowo pozycji filmowych.

Najmocniejszą grupę nowości stanowią najchętniej oglądane w święta bajki i kino familijne, a wśród nich między innymi takie tytuły jak:

Gang Wiewióra 1 i 2 cz. Przygody zuchwałego wielbiciela orzeszków i jego przyjaciół. Dwie części animowanej komedii dla najmłodszych, której bohaterów nie da się nie lubić!

Gang Wiewióra I i II

Rysiek Lwie Serce (2013). Perypetie tytułowego Ryśka, który bardzo pragnie zostać rycerzem. Kolejny animowany przebój dla najmłodszych.

Bella i Sebastian 1, 2 i 3 cz. Historia niezwykłej przyjaźni małego chłopca i na wpół dzikiego psa. To wszystko w zapierających dech alpejskich widokach. Piękna filmowa historia dla całej rodziny.

Bella i Sebastian 1, 2 i 3 cz.

Skubani (2013). Żywiołowa komedia animowana dla dzieci. Główni bohaterowie, indyki Franek i Olo, przenoszą się w czasie z misją wykreślenia indyków z tradycyjnego menu obowiązującego w trakcie Święta Dziękczynienia.

Mikołaj i Spółka (2017). Jak Święta, to i prezenty, a jak prezenty, to i Święty Mikołaj. Ale co ma zrobić brodaty święty, gdy wszystkie Elfy się pochorują? Świetne kino familijne idealnie na Święta! 

Królowa Śniegu: po drugiej stronie lustra (2018). Kolejna animacja dla najmłodszych. Baśniowa klasyka, ale teraz opowiedziana nieco inaczej. 

Mikołajek (2009). Któż nie zna Mikołajka? Bohater, na którego książkowych przygodach wychowywały się pokolenia. Aktorska wersja przygód Mikołajka to doskonałe kino familijne dla wszystkich!

Artur i Minimki 1, 2 i 3 cz. Światowy hit spod ręki Luca Bessona, czyli przygody Artura w magicznym świecie Minimków. Wszystkie trzy części to gwarantowana rozrywka nie tylko dla najmłodszych.

W trakcie świąt dużą popularnością cieszą się także komedie i nieco lżejsze pozycje. Na zwolenników tego rodzaju repertuaru czekają między innymi:

Szczęśliwego Nowego Roku (2019). Lekka i zabawna komedia romantyczna w wykonaniu naszych południowych sąsiadów. Skoro w tym roku większość z nas zmuszona będzie oglądać śnieg i góry jedynie w filmowym wydaniu, to warto to zrobić na wesoło.

Świąteczny kac (2018). Brytyjska komedia romantyczna dla tych, którzy uważają, że święta, zwłaszcza te w gronie rodzinnym, trzeba przede wszystkim… przetrwać.

Świąteczny kac (2018)

Pewnego razu w Betlejem (2019). Drogi księdza i drobnego złodziejaszka krzyżują się podczas Wigilii, a następnie ten egzotyczny duet przenosi się w czasie do Palestyny, tuż przed narodzinami Chrystusa.

Pewnego razu w Betlejem (2019)

Gwiazdkowa randka mojego taty (2020). Historia skomplikowanych relacji ojca z córką i trudnym układaniu życia od nowa opowiedziana wzruszająco, a przy tym zabawnie (film dostępny wkrótce).

Z kolei widzom ceniącym zarówno dobre kino obyczajowe, trzymającą w napięciu akcje, czy po prostu ciekawie opowiedziane historie polecamy:

Bronson (2008). Kapitalny Tom Hardy w biograficznym filmie opowiadającym historię jednego z najniebezpieczniejszych skazańców Wielkiej Brytanii, który w więzieniu spędził 34 lata, z czego 30 w izolatce. Mocne kino!

Nocny stróż (2020). Młody chłopak pracujący jako nocny recepcjonista staje się głównym podejrzanym w sprawie morderstwa dokonanego podczas jego zmiany.

Nocny stróż (2020

 Green book (2018). Zdobywca trzech Oscarów, ośmiu innych nagród i kilkudziesięciu nominacji. Para bohaterów, których włącznie z kolorem skóry dzieli dokładnie wszystko, przemierza Amerykę w czasach segregacji rasowej. Jeden z największych hitów światowego kina ostatnich lat (film dostępny wkrótce).

Niemożliwe (2018). Szwedzki thriller sci-fi. Nadchodząca apokalipsa i próba stawienia jej czoła opowiedziana w charakterystyczny dla kina skandynawskiego  sposób. 

Niemożliwe (2018)

Mortal (2020). Kolejny thriller sci-fi, tym razem jako wspólna norwesko-amerykańsko-brytyjska produkcja. Ocalały z tajemniczej eksplozji mężczyzna odkrywa, że posiada groźne umiejętności, nad którymi nie potrafi panować.

Mortal (2020)

Ostatnia grupa filmów została przygotowana dla tych, którzy lubią się bać i niezależnie od świątecznej atmosfery oczekują od filmów jak najmocniejszych wrażeń. Wśród nowości spod gatunku grozy i horroru czekają:

4 metry pod wodą (2017). Dwie kobiety zostają uwięzione w ogromnym basenie pod szklaną pokrywą. Przed nimi długi weekend i lodowata woda…

Dziedzictwo (2020). Ojciec szanowanej i wpływowej rodziny nagle umiera, a jego córka odkrywa szokującą tajemnicę. Jej ujawnienie zagraża nie tylko pozycji rodziny, ale wielu innym osobom, które niekoniecznie będą chciały do tego dopuścić…

Zaśnij (2019). Studentka medycyny usiłuje wyleczyć swojego brata z wyjątkowo rzadkiej choroby powodującej bezsenność. Odkrywa jednak, że przyczyna jego stanu jest znacznie bardziej przerażająca, niż jej się wydawało.

Nocne istoty (2017). Argentyński horror. Trzech ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych podejmuje próbę rozwiązania mrocznej zagadki, przyprawiającej o dreszcze mieszkańców jednej z dzielnic Buenos Aires.

Przeklęte dziecko (2017). Dziewczynka o imieniu Olivia znika w lesie. Kiedy odnajduje się po kilku dniach, jej siostra zaczyna snuć pewne podejrzenia co do siostry. Niestety okazuje się, że ma racje….

O dziewczynie, która wraca sama nocą do domu (2014). Horror inny niż wszystkie! Czarno-biały obraz nawiązujący do kina noir, duszny i przygnębiający nastrój, nawiązania do najlepszego światowego kina oraz para bohaterów: młody outsider w stylistyce Jamesa Deana i wampirzyca. 

Wszystkie filmy oraz blisko 8000 innych tytułów dostępne dla subskrybentów CDA Premiumabonament tylko 19,90 miesięcznie i aż 14 dni testowania za darmo!