Co nowego w CDA Premium?

Przedstawiamy wybrane nowości filmowe CDA Premium w lutym. Tym razem obok jak zwykle świetnych filmów, także sporo seriali. Zapraszamy!

Peaky Blinders – serial

dostępny od 17 lutego

To jedna z lepszych retro gangsterskich produkcji ostatnich lat. Peaky Blinders to gang, na którego czele stoi Thomas Shelby. Akcja serialu rozgrywa się po I wojnie światowej w angielskim Birmingham. Bracia Shelby zdobywają „sławę” jako bukmacherzy, rekieterzy i gangsterzy. Nominalnie głową rodziny jest najstarszy brat, Arthur Shelby, ale prawdziwym mózgiem, ambicją i siłą napędową organizacji jest Thomas. Chce on stworzyć gangsterskie imperium, które wykroczy poza Birmingham. I chce powstrzymać każdego, kto stanie mu na drodze. Tę „perełkę” trzeba zobaczyć. W obsadzie serialu m.in. Tom Hardy i Adrien Brody.

Happy End – serial

dostępny: https://www.cda.pl/video/9832791e5/vfilm 

Krytycy i publiczność w Rosji okrzyknęli go serialem roku. On jest uzależniony od pornografii i cierpi na fobie społeczną. Ona jest niespokojną neurotyczką szukającą świadomości swego ciała. Z powodu finansowych tarapatów postanawiają zmienić swój związek w seksualną atrakcję transmitowaną do sieci. Prowokujący dramat o momentami komediowym zabarwieniu pokazujący dylematy i rozterki pary bohaterów, a także odsłaniający kulisy seksbiznesu. Koniecznie!

Kolekcjoner – serial

dostępny: https://www.cda.pl/Media4FunPL/folder/35678025/vfilm 

„Kolekcjoner” to historia walki holenderskiego dziennikarza Hansa Knoopa o odkrycie prawdy o zbrodniarzu wojennym z czasów II wojny światowej Pieterze Mentenie. Ten 3-odcinkowy serial świetnie oddaje ducha lat siedemdziesiątych w Holandii, ale także przybliża przeszłość II wojny światowej. Dobra produkcja z dużą dozą emocji, świetną grą aktorską i realizmem na wysokim poziomie. To sensowna opowieść o uczciwości, polityce i wolności słowa. Tym razem dobre holenderskie kino.

#martyisdead – serial

dostępny: https://www.cda.pl/Media4FunPL/folder/35635740/vfilm 

I kolejny serial. Z równie ważnym przekazem, ale dotyczącym współczesności. Serial dla nastolatków, choć może bardziej dla ich rodziców. 15-letni Marty nie żyje. Pozostała tylko seria mrożących filmików, które nakręcił krótko przed śmiercią. Zrozpaczony ojciec składa w całość fragmenty internetowego życia Marty’ego, aby ujawnić okoliczności jego tragicznego końca. Marty brał udział w „internetowym szantażu”. Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Stawia pytania i odkrywa zagrożenia związane z siecią. Z dziećmi w sieci. Poruszające.

Obywatel Jones

dostępny: https://www.cda.pl/video/992534408/vfilm  

Agnieszka Holland wciąż w dobrej formie. Tym razem wzięła na warsztat historię naszych sąsiadów – Ukraińców. Historię z lat 30-tych XX wieku. Chodzi o Hołodomor – wielki głód, którym Stalin chciał nie tyle złamać, co unicestwić ukraiński naród. Głównym bohaterem jest walijski dziennikarz Gareth Jones. Przybywa on do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Tylko czy świat będzie go słuchał? Światowe kino zrobione przez polskich filmowców. Dla nas pięć gwiazdek!

Pechowi szczęściarze

dostępny: https://www.cda.pl/video/9752355fa/vfilm    

Trochę komedii, trochę dramatu. Akcja filmu (nominowany do Oscara) rozgrywa się w czasach kryzysu gospodarczego w Argentynie. Mieszkańcy małego miasteczka postanawiają wyrwać się z biedy i inwestują swoje oszczędności w nowy biznes. Niestety, padają ofiarą nieuczciwego finansisty i tracą wszystkie pieniądze. Ale nie poddają się. Układają plan odzyskania kapitału. Pomysł na historię nie jest oryginalny, ale film ogląda się dobrze. Znakomici aktorzy, dobry scenariusz i wiarygodna fabuła, sprawiają, że nie będzie to stracony czas przed ekranem.

Proxima

dostępny od 11 lutego

Sarah (Eva Green) jest francuską astronautką szkolącą się w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kolonii. Jest jedyną kobietą w tym kosmicznym teamie. Sarah mieszka sama ze Stellą, swoją ośmioletnią córką. Pewnego dnia główna bohaterka dowiaduje się, że została zakwalifikowana do rocznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od tej chwili zaczyna się gra emocji i uczuć związanych ze Stellą. Sarah zaczyna rozumieć, jak trudno będzie jej opuścić córkę. To nie jest film science-fiction. To pełna realizmu i prawdy produkcja. Inteligentne i wrażliwe europejskie kino. Jesteście na to gotowi?

Trzęsienie ziemi

dostępny: https://www.cda.pl/video/985839354/vfilm 

Rok 1988. 7 grudnia. Trzęsienie ziemi w Armenii zniszczyło wiele wiosek i zmiotło miasto Spitak z powierzchni naszej planety. Film pokazuje tę katastrofę z perspektywy Konstantina Berezhnoya (Rosjanina) i Roberta Melkonyana (Ormianina), którzy wspólnie ratują ocalałych ludzi. Trzęsienie ziemi nie jest w tym filmie najważniejsze. Liczy się wszystko, co dzieje się po jego ustąpieniu. Ludzkie dramaty. Ludzka wiara i siła. Film zrobiony na dobrym poziomie. Zobaczcie to!

Zapraszamy na CDA Premium! Teraz w pakiecie Filmy i Telewizja na żywo!